Kraniosakrální systém

Odborná literatura uvádí, že kraniosakrální terapie (CST) využívá kraniosakrálního rytmu, což je pulsace mozkomíšního moku. CST rytmus je nadřazen dechu i srdečnímu tepu a všem pochodům v těle, mysli i podvědomí. Je hlavním ukazatelem a korektorem kvality fungování našeho těla. Jemná, postupná úpravou autoregulačního systému nastaví samouzdravující proces.

Kraniosakrální terapie využívá vlastností centrální nervové soustavy, drobných pohybů v kostech, mezi kostmi a v lebečních švech. Odstraňuje i napětí vzniklá různými traumaty lebky (porodní traumata, úrazy hlavy atd.). Tím ovlivňuje funkci hlavových nervů, mozkových cév a vnitřních mozkových žláz. Jde o přístup komplexní - tělesný i energetický.

Metoda je založena na naslouchání našim tkáním, osvobozuje a uvolňuje životní sílu, oživuje její tok a rytmus. Tím ovlivňuje samoléčení organismu jako celku, ve fyzické, emoční i mentální rovině - a to bez použití nějaké energie „zvnějšku“ (např. shamballa, reiki…).Kraniosakrální systém se rozprostírá od lebky, obličeje a úst směrem dolů ke kosti křížové a kostrči. Skládá se z částí tvořených membránou tvrdé pleny (dura mater), uvnitř obsažené mozkomíšní tekutiny, systémů, které řídí pohyb tekutin, z kostí, které se připojují k membránám, a z kloubů a švů, které tyto kosti vzájemně propojují.

 
 
 
 
TOPlist