O mně

Mgr. Alena Prokopová

Narodila jsem se v roce 1963 v Praze. Vystudovala jsem katedru dramaturgie a scenáristiky na FAMU a celý život jsem externě pracovala jako filmová kritička a publicistka (mj. Lidové noviny, Filmový přehled, Reflex, Film a doba, ForMen …). Působila jsem v redakcích řady časopisů, nejdéle a nejraději v měsíčníku Cinema. O filmu jsem učila na různých vysokých školách. Vyšla mi jedna knížka povídek a čtyři knihy o filmu. O těchto mých aktivitách dobře vypovídá Alenčin blog, který se od roku 2009 věnuje především filmu. 

Svoje fyzické i psychické potíže jsem vždycky raději řešila prostřednictvím alternativní medicíny než klasickou cestou. Těsně před padesátkou došlo v mém životě ke změně způsobené kolapsem dosavadní rodinné existence. Vzrostl můj zájem o „jiný“ přístup k životu. Z pacientky docházející dlouhodobě na kraniosakrální ošetření jsem se změnila ve studentku metody kraniosakrální osteopatie. Stala jsem se žačkou své terapeutky - MUDr. Jany Holubové - a začala jsem se sama věnovat ošetřování.

Za svého učitele považuji rovněž  Zbyňka Kostrhuna. Pod jeho vedením se věnuji krajinné energii a různým léčitelským technikám (jako absolventka jeho kurzů Mistr léčitel mám přístup např.  k Usuiho reiki, egyptským energiím či ke shamballe 1024...). 

Věnuji se rovněž poradenství a konzultacím v oblasti osobního rozvoje. Pomáhám s nalezením láskyplné cesty k sobě, řešením problémů a s posilováním rozhodovacích dovedností v mezilidských vztazích, v práci i v osobním životě. Zabývám se oblastmi postojů, hodnot a praktické etiky.

Především v těchto souvislostech vykládám i Crowleyho tarot. 

Moje další aktivity: 

Maluji energetické obrazy (všechny obrazy na těchto stránkách jsou moje). Vyrábím a prodávám šperky na filmová témata a léčivé šperky. Jsem Mistryně a Učitelka Reiki, zasvěcuji do různých systémů Reiki a Shambally. Přednáším o kraniosakrální terapii, Reiki a alternativním životním stylu.

Pořádám semináře o cestách ke zdraví ve svém venkovském domě v Cerhýnkách 127, který také pronajímám jedntlivcům, rodinám a skupinám na relaxační a léčebné pobyty. 

 
 
 
 
TOPlist