O mně

Mgr. Alena Prokopová

Narodila jsem se v roce 1963 v Praze. Vystudovala jsem katedru dramaturgie a scenáristiky na FAMU a celý život jsem externě pracovala jako filmová kritička a publicistka (mj. Lidové noviny, Filmový přehled, Reflex, Film a doba, ForMen …). Působila jsem v redakcích řady časopisů, nejdéle a nejraději v měsíčníku Cinema. O filmu jsem učila na různých vysokých školách. Vyšla mi jedna knížka povídek a čtyři knihy o filmu.

Svoje fyzické i psychické potíže jsem vždycky raději řešila prostřednictvím alternativní medicíny než klasickou cestou. Těsně před padesátkou došlo v mém životě ke změně způsobené kolapsem dosavadní rodinné existence. Vzrostl můj zájem o „jiný“ přístup k životu. Z pacientky docházející dlouhodobě na kraniosakrální ošetření jsem se změnila ve studentku metody kraniosakrální osteopatie. Stala jsem se žačkou své terapeutky - MUDr. Jany Holubové - a začala jsem se sama věnovat ošetřování.

Za svého učitele považuji rovněž  Zbyňka Kostrhuna. Pod jeho vedením se věnuji krajinné energii a různým léčitelským technikám (jako absolventka jeho kurzů Mistr léčitel mám přístup např.  k Usuiho reiki, egyptským energiím či ke shamballe 1024...). 

Věnuji se rovněž poradenství a konzultacím v oblasti osobního rozvoje. Pomáhám s nalezením láskyplné cesty k sobě, řešením problémů a s posilováním rozhodovacích dovedností v mezilidských vztazích, v práci i v osobním životě. Zabývám se oblastmi postojů, hodnot a praktické etiky.

Především v těchto souvislostech vykládám i Crowleyho tarot. Nevěnuji se hádáním minulosti, věštěním budoucnosti ani výběrem nejvhodnějšího jména pro vašeho psího mazlíčka, ale skutečnými možnostmi pozitivních změn ve vašem životě. Zdůrazňuji možnost svobodné volby a ovlivnění vlastní existence k lepšímu.

Každý problém má řešení. K jakékoli změně je ovšem třeba i vlastní aktivity, odvahy a pokory.

Vyrábím a prodávám šperky na filmová témata.

Od roku 2009 provozuji vlastní Alenčin blog, věnující se především filmu.

Pronajímám na rekreaci a semináře venkovský dům Cerhýnky 127

 
 
 
 
TOPlist